Yusuf Kaplan’dan ‘Türkiye’de yeni bir darbe hazırlığı var’ iddiası

0
242
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, son yazısında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeni bir darbe için hazırlık yapıldığını iddia etti. Yusuf Kaplan, “Bu kez ülkeyi sosyal medyada üretilen yalan ve sahte görüntülerle kaosa sürükleyecekler” sözlerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, ‘Geliyorum diyen tehlike: Darbe’ isimli son yazısında ABD’li Rand şirketinin Türkiye raporuna ve Türkiye’de darbe hazırlığına değindi.

Yusuf Kaplan’ın darbeci medya olarak iddia ettiği kuruluşların belinin kırıldığını ifade ettiği yazısının tamamı ise şöyle:

“Şimdi bu darbeci medyanın beli biraz kırıldı gibi ama sosyal medyada ‘bindirilmiş kıtalar’ gibi provokasyon üstüne provokasyon yapan şer-şirret türediler türedi!

Türkiye’de laik-dindar gerilimi oluşturarak darbelere zemin hazırlayacak türden sosyal medya provokasyonlarının takibe alınması, sosyal barışı tehdit edecek, dinamitleyecek provokatif girişimlerin derhal durdurulması için gerekli ve hızlı adımların atılması gerekiyor.

Bu kez ülkeyi sosyal medyada üretilen yalan ve sahte görüntülerle, yalan haberlerle kaosa sürüklemeye çalışacaklar!

Kamusal mekanları, kitlesel mekânları, stadyumları, sokakları ısındırmaya, insanları sokağa dökmeye çalışacaklar ‘sosyal medyanın bindirilmiş kıtaları’.

Daha fazla uzatmak istemiyorum yazıyı…

Felâket tellallığı yapmıyorum. Sorumluluğumu, uyarı yükümlülüğümü yerine getiriyorum.

Yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor!

Hükümeti her bakımdan hazırlıklı olmaya, halkımızı ise dikkatli ve müteyakkız olmaya, basireti elden bırakmamaya davet ediyorum.”

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz